Kategorie
Ezoteryka

Kroniki Akaszy, czyli jak połączyć się z eterem

Niektórzy ludzie wydają się mieć wprost nadprzyrodzone zrozumienie świata. Szósty zmysł? Trzecie oko? Coś musi być na rzeczy…

A Ty?

Czy kiedykolwiek czułaś, że bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie możesz dotrzeć do swojej wewnętrznej mądrości? Lub połączyć się ze swoim wyższym „ja”?

Wielu ludzi czuje, że nie są tak rozwinięci duchowo lub nie mają takiej intuicji jak inni. W rezultacie mogą czuć się sfrustrowani lub zniechęceni. A gdyby istniał sposób na uzyskanie dostępu do głębszego źródła mądrości i zrozumienia?

Jednym ze sposobów, aby to zrobić to dotarcie do kroniki Akaszy. Może to właśnie to, czego potrzebujesz?

Ten poradnik odpowie na Twoje najważniejsze pytania:

  • Co to jest Akasza?
  • Czym są kroniki Akaszy
  • Jak wejść w księgę Akaszy
  • Czy kronika Akaszy może być niebezpieczna?

Gotowa?

Zacznijmy w takim razie od kwestii podstawowych.

Akasza: co to jest?

Akasza (czasem Akasha) jest często opisywana jako fundamentalna substancja, która jest źródłem całej fizycznej materii i energii we wszechświecie. Jest ona czasami utożsamiana z koncepcją „eteru”. Według starożytnych kultur, eter był medium wypełniającym całą przestrzeń i wspierającym transmisję fal elektromagnetycznych. Samo słowo „akasza” pochodzi właśnie od sanskryckiego słowa, które oznacza „eter”, „powietrze” lub „atmosferę”.

W niektórych tradycjach duchowych i filozoficznych uważa się, że Akasza jest substancją, z której wszystkie rzeczy się manifestują. Jest postrzegana jako fundamentalne tworzywo bytu. Często wiąże się ją z pojęciem „absolutu” i jest postrzegana jako źródło wszelkiej wiedzy i mądrości. Niektóre systemy wierzeń utrzymują, że Akasza jest biblioteką zbiorowych wspomnień i doświadczeń wszystkich żyjących istot. Co więcej, można uzyskać do niej dostęp poprzez medytację i inne praktyki duchowe.

Artystyczna interpretacja księgi Akaszy

Czym są kroniki Akaszy?

Kroniki Akaszy są kompendium wszystkich wydarzeń, myśli, emocji, słów i intencji, które kiedykolwiek miały miejsce w przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości. Mówi się, że są one zakodowane na niefizycznej płaszczyźnie istnienia znanej jako płaszczyzna mentalna. Można do nich dotrzeć poprzez praktyki takie jak medytacja, modlitwa i wizualizacja. Łącząc się z kroniką Akaszy, możesz zyskać sekretną wiedzę i wskazówki, które pomogą Ci otworzyć trzecie oko.

Koncepcja została wprowadzone do języka teozofii przez Helenę Bławatską. Odnosiła się do „niezniszczalnych tablic światła astralnego”, które zapisywały przeszłość i przyszłość ludzkich myśli i działań. Idea „księgi Akaszy” została spopularyzowana przez Alfreda Percy Sinnetta w jego książce „Ezoteryczny buddyzm”. Sam termin ten został po raz pierwszy użyty dosłownie w książce C.W. Leadbeatera „Jasnowidzenie”.

Teozof Rudolf Steiner, twórca antropozofii, pisał obszernie o kronice Akaszy. Wspominał o niej w serii artykułów w swoim czasopiśmie „Lucifer-Gnosis” oraz w wykładach na temat „Piątej Ewangelii”. Edgar Cayce, dwudziestowieczny jasnowidz, również twierdził, że ma dostęp do kronik Akaszy.

Kroniki Akaszy: jak wejsc

Istnieją różne metody i techniki, które zostały opisane przez różne tradycje mistyczne w celu uzyskania dostępu do kroniki Akaszy. Niektóre z tych metod to:

  • Medytacja. Wiele tradycji wierzy, że do kronik Akaszy można uzyskać dostęp poprzez głęboki stan medytacyjny. Umysł staje się nieruchomy, a ego rozpuszcza się, pozwalając jednostce połączyć się z wyższą świadomością lub źródłem wiedzy.
  • Modlitwa. Niektóre tradycje wierzą, że modlitwa może otworzyć drzwi do Akaszy, pozwalając jednostce na dostęp do boskiej mądrości i przewodnictwa.
  • Intencja. Czysta siła woli może czynić cuda. Ustalenie jasnej intencji, pragnienie dostępu do kronik i skupienie się na tej intencji może pomóc w otwarciu i uzyskaniu połączenia i pożądanych informacji.
  • Wizualizacja. Niektórzy zalecają użycie technik wizualizacji. Na przykład takich jak wyobrażanie sobie siebie wchodzącego do świętej biblioteki, aby uzyskać dostęp do kronik Akaszy.
  • Użycie przewodnika. Niektóre tradycje zalecają użycie wyszkolonego przewodnika duchowego, aby pomóc w uzyskaniu dostępu do kroniki. Może używać różnych technik, takich jak jasnowidzenie lub kanalizm, aby połączyć się z zapisami kroniki Akaszy w imieniu poszukującego.

Warto zwrócić uwagę na to, że dla każdego odnalezienie drogi do Akaszy może być zupełnie inne. Najlepiej spróbować różnych technik. Dla jednej osoby może to być osiągnięcie głębokiej koncentracji poprzez praktykowanie jogi. A dla kogoś innego punktem wyjścia może być korzystanie z kart tarota lub innych kart do wróżenia.

Dziewczyna podczas modlitwy

Modlitwa Otwierająca Kronikę Akaszy

Boskie źródło prawdy wszelakiej
Użycz mi proszę swą wiedzę tajemną
Przychodzę do Ciebie szukając mądrości
Otwieram serce na przestrzeń rozległą

Uspokój mi umysł i ucisz me ego
Oddycham jasnością i czasu eterem
Otwieram księgę Akaszy dlatego
By iść przez życie z ufnością i celem

Wczoraj, dziś i jutro zlane są ze sobą
Przestrzeń mentalna i świat materialny
Chcę pewnie kroczyć nieskończoną drogą
Wdychać z kroniki eter nadzwyczajny

Niektórzy ludzie opisują wejście w kronikę Akaszy jako uczucie połączenia z wyższą świadomością lub źródłem boskiej mądrości. Mogą oni opisywać otrzymywanie wiadomości lub obrazów, do których nie mieliby dostępu w inny sposób. Inni mogą opisać to doświadczenie jako uczucie przebywania w świętej bibliotece lub dostępu do ogromnego strumienia informacji.

Kroniki Akaszy a chrześcijaństwo

Koncepcja kroniki Akaszy nie jest uznawana ani popierana przez główny nurt chrześcijaństwa lub Kościół katolicki. Sama idea Akaszy jest związana z teozofią, która zawiera elementy wschodniej duchowości i zachodniej ezoteryki. Kościół katolicki nie uważa teozofii za zgodną z wierzeniami chrześcijańskimi i nie uznaje koncepcji zapisów kronik Akaszy.

Co więcej, kościół naucza, że jedynym źródłem prawdy i wiedzy o Bogu i świecie duchowym jest Biblia, którą uważa się za księgę natchnioną. Podkreśla również znaczenie wiary i potrzebę polegania na Bożej łasce i duchowym prowadzeniu w celu zrozumienia i oświecenia. Koncepcja Akaszy opiera się na wierze w płaszczyznę istnienia, do której można uzyskać samodzielny dostęp poprzez praktyki duchowe. Zdecydowanie nie jest ona zgodna z naukami katolickimi.

Ilustracja przedstawiająca rozgniewanego księdza

Nie mniej jednak, warto zauważyć, iż koncepcja Akaszy/eteru bliskie są Platońskiemu wyobrażeniu świata. Według Platona, świat idei jest sferą wiecznych, doskonałych i niezmiennych esencji lub form, które istnieją niezależnie od świata materialnego. Platon wierzył, że świat materialny jest jedynie cieniem lub imitacją świata idei. Ludzki umysł jest w stanie uzyskać dostęp do świata idei i zrozumieć go poprzez rozum i kontemplację. Twierdził, że świat materialny jest stale zmienny i niedoskonały, natomiast świat idei jest wieczny i doskonały.

W podobny sposób, Akasza jest „matrycą” wszechrzeczy. To przestrzeń mentalna dominuje nad światem materialnym i zdarzeniami.

Podsumowanie

Wiele osób wierzy, że dostęp do kroniki Akaszy może zapewnić oświecenie, które może pomóc w transformacji ich życia i wzmocnić ich rozwój duchowy. Niezależnie od tego, czy temat Akaszy jest dla Ciebie nowy, czy też badasz go od jakiegoś czasu, mamy nadzieję, że ten przewodnik dostarczył Ci cennych informacji i inspiracji, które pomogą Ci w Twojej podróży wgłąb siebie.

Autor: Cas Rainer

Z wykształcenia literaturoznawca. Z zawodu grafik i ilustrator. Pasjonat tarota, okultyzmu, jogi, oraz wszelkich odmian wiedzy tajemnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *